Natřikrát o.s.

Podrobný program

Podrobný program festivalu NATŘIKRÁT

 

Pátek 16. 10.

Kavárna Trojka, Dům pánů z Kunštátu

 

Filigrán

Festivalová OPEN PARTY

 

Hraje kapela CYBER NASHVILLE

(urban country, banjo a DJ)

 

 

Pondělí 19. 10.

Kavárna Trojka, Dům pánů z Kunštátu

 

Elvíra Němečková: Pina Pausch, Merce Cunningham (přednáška s projekcí o současném tanci)

 

Elvíra Němečková

Vystudovala taneční konzervatoř v Praze a posléze HAMU, obor teorie tance. V období 1992-1995 absolvovala stáž v Nizozemském tanečním divadle v Haagu a také u Kyliánské nadace tamtéž.

V současné době vede pobočku Kyliánské nadace v Praze a působí jako pedagog na taneční katedře HAMU. Průběžně publikuje v odborném tisku.

 

 

Útery 20. 10.

Bezbariérové divadlo Barka

 

Dora Hoštová

 

Tore

 

Zápas s býkem… tak rozporuplná tradice. Býk jako symbol síly, bojovnosti a divokosti.

Naprosté oddání se hře, měření svých sil, koncentrace, nebezpečí,tlukot srdce a bezchybný krok.

Vstup do arény, červená muleta a nohy vrostlé do země – rituál z dávné minulosti…

 

Choreografie, tančí: Dora Hoštová

Světelný design: Jan Komárek

 

Dora Hoštová (*1980)

V letech 1995 – 2001 studovala na Konzervatoři Duncan centre, kterou zakončila absolutoriem. Absolvovala čtyřměsíční stáž na Rotterdamse Dansacademie v Holandsku (2000). Od roku 2001 na Konzervatoři Duncan centre vyučuje improvizaci a Duncan techniku. Zároveň působí jako choreografka a interpretka v mnoha českých i zahraničních projektech. V roce 2006 získala na mezinárodní choreografické soutěži Masdanza na Kanárských ostrovech cenu diváků a cenu za nejlepší interpretaci za choreografii "Arkánum“. Ve stejném roce obdržela 1. cenu na mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové v Praze.

 

 

Nanohach & Michal Záhora

 

Resonance

 

V klidu před bouří vyvěrají z nicoty vířící spodní proudy energie přinášející nebezpečí a zkázu, stvoření  a život. / Předurčenost transformace za hranicemi fyzického vyčerpání – ženské trio ve víru energií zrodu a zániku.

Nanohach o.s. představuje projekt, který byl realizován v koprodukci s britským souborem Scottish Dance Theatre v Dundee a nastudován v obsazení českém a britském. Představení je v repertoáru obou souborů a ve Velké Británii je uváděno pod názvem Second Storm.

 

Námět a choreografie: Michal Záhora

Dramaturgie: Jana Vaníčková

Tvorba a tanec: Dora Hoštová, Dagmar Chaloupková, Lotte Nouwkens /be/

Původní hudba: Carlo Natoli /i/

Světelný design: Jan Beneš

Světla: Jan Mlčoch

Kostýmy: Mariana Novotná

 

NANOHACH

Občanské sdružení a skupina tanečního divadla NANOHACH byly založeny v listopadu 2004 a členy jsou tanečníci, kteří se již několik let pohybují v profesionální tanečně divadelní oblasti. Sdružení podporuje a realizuje taneční umělecké aktivity a vytváří podmínky pro mezinárodní výměnu umělců se zaměřením na takové projekty, které umožňují spolupráci českých tanečníků se zahraničními subjekty. Umělecký záměr skupiny je založen na vzájemné kreativní spolupráci tanečníků s hostujícím choreografem. NANOHACH o.s. také produkčně zaštiťuje autorskou tvorbu některých českých choreografů.

 

 

Čtvrtek 22. 10.

Bezbarierové divadlo Barka

 

Filigrán

 

K.Y.S.

 

Choreografie a tanec: Petr Minster, Florian Tilzer

Hudba: BJ Nilsen

 

Mechanismus účinku K.Y.S. závisí na ovlivnění serotoninových receptorů (Receptor je jakýsi vypínač, který může být zapnut/vypnut/zablokován určitou látkou; tím dochází k modulaci vlastností cílové buňky.) v mozku. K.Y.S. patří mezi agonisty S2 receptorů (tj. látka, která aktivuje S2 recetpory), tzn. má psychotické účinky (může vyvolat psychózu).

 

 

Možnost 917

Choreografie a tanec: veronika kolečkářová, eva navrátilová, zuzana režná, lucie sendlerová
Hudba: Clint Mansell, remix NgoMau

 

Musím jít. Vstávám. Opouštím dům. Jedu vlakem. Nějaký muž na mne upírá zrak. Sedá si vedle mne. Jakmile vstanu, vstane také. Následuje mne, když vystupuji. Když se ohlédnu, téměř ho nevidím, tak blízko je za mnou. Nedotýká se mne však. Následuje mne. Nemluví. Je stále vedle mne, ve dne v noci. Spí se mnou, aniž by se mne dotýkal. Je ve mně, vyplňuje mne. Když se podívám do zrcadla, vidím jeho. Nepoznávám svoje ruce ani svoje nohy. Moje šaty jsou příliš malé, boty mne tlačí, vlasy mi zesvětlaly, můj hlas je hlubší. Musím jít. Vstávám. Opouštím dům.
(Agnes, Peter Stamm)

 

FILIGRÁN

Filigrán je nezávisle fungující taneční sdružení působící v Brně od roku 1995. Za tu dobu se tvorba souboru posunula od úhledných a precizně propracovaných tanečních kousků až k práci s pohybem jako takovým v nejširším slova smyslu. Především takovým, který pobaví samotné interprety. Kterému mohou stoprocentně důvěřovat, protože jasně cítí, že nějakým nepopsatelným způsobem skrze něj z člověka proudí ven to nejintimnější, jinak hluboko utajené. Takový, který se někdy těžce a dlouze hledá a jindy zase zcela náhodně nalézá mezi výbuchy smíchu. Pohyb, který nakonec vypráví sám o sobě nějaký příběh, aniž by to od něj někdo předem vyžadoval. Pohyb, který se nebojí improvizace ani neplánované změny, protože je živý a hravě se přizpůsobí...

 

 

Pátek 23. 10.

HaDivadlo

 

Thomas Steyaert / DOT 504

 

Hidden Landscape

 

režie: Thomas Steyaert

hrají: Michaela Ottová, Lenka Vágnerová, Pavel Mašek, Rosťa Novák, Jaro Ondruš

výprava: Martin Chocholoušek, Thomas Steyaert

kostýmy: Simona Rybáková

koncept: Thoman Steyaert

hudba:  Brecht  Ameel

světelný design: Daniel Tesař

 

Skrytá krajina je surrealistickou pohádkou, ve které pět postav promítá své tajné touhy, sexuální fantazie a strachy do fiktivní mysli jedné osoby. Vypráví o dualismu, o našich skrytých tvářích, které ukazujeme v různých situacích. Je příběhem o tom, že jsme někdy sami obětí možných poloh naší mysli.

Představení  analyzuje pocity paranoie a schizofrenie a pohrává si s lidským vědomím a nevědomím.

Projekt vznikl ve spolupráci s vlámským cross-overovým umělcem Thomasem Steyaertem, bývalým členem světoznámé vlámské skupiny Ultima Vez.

 

DOT 504

DOT 504 je první plně profesionální soubor současného tance v ČR. Poté, co Lenka Ottová (umělecký šéf souboru) obdržela finanční podporu Magistrátu hl. m. Prahy, vznikl v září 2006 regulérní stálý taneční soubor DOT 504.Soubor klade důraz nejen na technickou úroveň tanečníků, ale také na expresivní a fyzickou stránku současného tance. Spolupracuje s externími choreografy a pedagogy z České republiky i zahraničí.DOT 504 je charakteristický vysokou technickou úrovní, kreativitou a osobnostmi inspirujícími změnu.

 
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno